foto

Nejúčinnějším, a proto i nejvyhledávanějším způsobem odstranění nežádoucího ochlupení je laserová epilace. Klinika plastické chirurgie a estetické medicíny Asklepion začala laserovou epilaci nabízet jako první v České republice a dodnes zde laserová epilace patří k nejčastěji prováděným úkonům.

Pro laserové epilace používáme ty nejmodernější dostupné lasery. Nejnovějším typem je laser GentleLASE PRO, který je bezpečný pro většinu fototypů, dokáže velmi dobře likvidovat světlé, ale i šedivé chloupky a je velmi bezpečný. Díky nastavitelné délce pulsu lze zkvalitnit depilaci u slabších i silnějších chloupků. Tento typ laserů zvládne díky rejuvenačnímu módu pleť nejen zbavit chloupků, ale také omladit. Lze ho využít i pro ošetření modrých žilek.

Laserové epilace v Asklepionu provádíme také lasery GentleYAG, GentleLASE PRO i Ellipse. Jejich paprsek je pohlcen pigmentovým barvivem chloupku, poté projde svrchními vrstvami kůže, zachytí se v cibulce chloupku a ten pak tepelně zničí. Jelikož je nutné toto ošetření provádět v růstové fázi chloupku, je třeba ho čtyřikrát až pětkrát opakovat. Tři až pět týdnů před zákrokem je nutné chloupky nevytrhávat a později chránit pokožku před sluncem po dobu asi jednoho měsíce.

Při ošetření laserovou epilací je bolestivost individuální. Lasery GentleLASE a GentleYAG v momentu laserového výstřelu zmrazí ošetřované místo speciální tekutinou. Tím se laserová epilace  stává šetrnou a méně bolestivou. Menší lokality tak lze epilovat bez znecitlivění. Větší lokality potom při lokálním znecitlivění a to například s pomocí speciálních krémů.

Laserová epilace v oblasti obličeje může na několik dnů způsobit zčervenání kůže a malé stroupky. Ty se ale rychle hojí. Ve většině případů jsou však stopy po zákroku nepatrné během několik hodin.

Více informací naleznete také na http://www.asklepion.cz/dermatologie/laserova-epilace.