fotoAkné patří k nejčastějším kožním chorobám a zároveň k nejviditelnějším estetickým nedostatkům. Oddělení dermatologie kliniky Asklepion vám nabízí hned několik osvědčených metod, jak akné úspěšně léčit a odstranit i jeho následky. Akné lze léčit hormonálně, antibiotiky, poučením o správné životosprávě i doporučením potravinových doplňků, které mohou lehčí formy akné zcela vyléčit.

Asklepion svým klientům nabízí také řadu dermatologických přípravků vyvinutých pro péči o pokožku s akné. Velice úspěšnou metodou je aplikace Le Masque de Laser Asklepio. Tato laserová gelová maska v kombinaci s laserem Maestro pleť dokonale pročišťuje a regeneruje. Podobně působí i biostimulační lampa Omnilux. Léčba akné je možná také chemickým peelingem s ovocnou kyselinou ve 40 – 70 % koncentraci. Zrohovatělé části kůže zmizí a uvolní tak místo novým buňkám.

Vynikajících výsledků dosahuje léčba akné laserem Smoothbeam. Při použití v oblasti zad dosahuje tato metoda po třech sezeních až 100 % úspěšnosti. Při ošetření obličeje je obvykle potřeba čtyři až pět sezení a po prvním zákroku akné mizí z 50 – 60 %. Tímto laserem je také možné upravit zbytnělé pozůstatky po akné a zásadně tak zlepšit vzhled jizev po něm vzniklých.

Akné lze léčit také laserem Spektra VRM, který pracuje na principu selektivní fototermolýzy. Používá se k terapii zánětlivých projevů akné, rozšířených pórů, mastné pleti ale třeba i jemných vrásek. Laser Spektra VRM způsobí jemné olupování svrchních vrstev, stimulaci kolagenních vláken a redukování množství pórů. Pleť se tak stává mladší a na první pohled čistší. Výsledky jsou viditelné již po prvním ošetření, kdy akné obvykle mizí z 50 – 60 %. Nejlepšího efektu je dosaženo po třetím ošetření. Aby byla léčba akné maximálně efektivní, je nutná i pravidelná odborná kosmetická péče.

Více informací naleznete také na http://www.asklepion.cz/dermatologie/lecba-akne.