fotoPihy a pigmentové skvrny jsou malé nebo větší skvrny kožního barviva na kůži, jejichž vznik ovlivňují především geny a působení slunce na pokožku. Hnědavé pigmentace mohou vzniknout i následkem spálení kůže, zánětů, užívání antikoncepce, věku nebo hormonálního onemocnění.

V Asklepionu zásadně platí, že lékař nejprve musí každou pihu či pigmentovou skvrnu diagnostikovat. Erudovaní dermatologové mají jako pomocnou diagnózu k dispozici i vysoce inteligentní počítačové přístroje, jako je např. Fotofinder. Pokud existuje sebemenší podezření, že by znaménko mohlo být nebezpečné, odebere lékař vzorek tkáně pro histologické vyšetření.

Pro odstranění drobných pigmentací je nejčastěji používán přístroj Ellipse Flex. Po jeho aplikaci mizí velmi dobře i tzv. stařecké skvrny na rukou či v oblasti dekoltu. Ke stoprocentnímu účinku jsou potřeba alespoň dva zákroky. Aplikace je velmi citlivá. Pihy ihned ztmavnou, poté zesvětlají a zmizí do 2 – 3 dnů. 

Mistrem v odstraňování jakýchkoli pigmentových skvrn, včetně stařeckých, je laser AlexLAZR. V padesátimiliardtině vteřiny vyšle puls dvacet milionů wattů, rozstřelí pigmentové skvrny na drobné částečky a bílé krvinky se postarají o to, aby zbytky tělo samo do 10 dnů vstřebalo. Tím je odstranění znaménka už při prvním sezení téměř stoprocentní.

Pro pigmentace vzniklé stárnutím pleti používají dermatologové Asklepionu laser Vbeam, který odstraňuje pigmenty a zároveň i cévky a omlazuje pleť.

Více informací naleznete také na http://www.asklepion.cz/dermatologie/odstraneni-znamenka.