foto

Jana Kučvová

  • laktační poradkyně-matka
  • absolvovala kurz pro laktační poradkyně-matky při Laktační lize v Thomayerově nemocnici v Praze-Krči

Jana Kučvová, laktační poradkyně-matka, se narodila v Kladně ve znamení puntičkářské panny. Vystudovala gymnázium ve Slaném a celých dvanáct let budovala úspěšnou kariéru majetkové účetní u renomovaných nadnárodních společností. Vdala se do Prahy, vyslechla tikot svých biologických hodin a před čtyřmi lety se stala maminkou.

Její první kroky v mateřské roli byly spíše klopýtáním a vleklá chronická onemocnění jejího synka vyžadovala stále více odbornou i alternativní pomoc. Zjistila jsem však, jak obtížné je obstarat si potřebné informace. Rozhodla jsem se proto se svými nabitými zkušenostmi vyplnit toto informační vzduchoprázdno a pomáhat ostatním bezradným maminkám si mateřství užívat. Absolvovala tedy kurz pro laktační poradkyně-matky při Laktační lize v Thomayerově nemocnici v Praze-Krči.  

Maminky jí svěřují svá trápení ohledně kojení, fyzického i psychického stavu svého i svých dětí po telefonu nebo e-mailem a novopečeným maminkám jezdí radit a pomáhat v jejich nové roli do porodnic nebo domů.

Velice aktuální téma, které s maminkami teď často řeší, jsou také alergie, ekzémy nebo i návrat k fyzické kondici, kterou maminky měly ještě před otěhotněním. A nabízí také možnost práce z domova pro maminky, kterým se již například blíží konec rodičovské dovolené, aby mohly i dále komfortně pečovat a věnovat se svým dětem doma.

Snaží se však také o to, aby ženy, které svá miminka teprve čekají, nepodceňovaly předporodní přípravu a dozvěděly se tak o případných nesnázích v mateřství předem a uměly je pak po porodu samy zvládat. Její motto totiž zní: Užijte si mateřství – připravte se na něj!

Více se dočtete ve speciálu LAKTAČNÍ PORADENSTVÍ, který pro vás připravila paní Kučvová.

Chcete se na něco zeptat? Kontaktujte naši poradnu.

Vaše dotazy budou průběžně zodpovězeny.

Můžete také navštívit internetové stránky paní Kučvové, zde naleznete další způsoby, jak ji kontaktovat, např. přes e-mail nebo telefonem.

UPOZORNÉNÍ: PORADNA JE BĚHEM LETNÍCH PRÁZDNIN UZAVŘENA. NEPOSÍLEJTE SVÉ DOTAZY.

Upozornění: Informace uváděné v odpovědích nemohou v žádném případě nahradit klinické vyšetření. Máte-li zdravotní problémy, obraťte se na svého ošetřujícího lékaře. V  žádném případě nezačínejte, neměňte či nepřerušujte vaši současnou léčbu, aniž byste se předtím poradili se svým ošetřujícím lékařem.