Cigarety

Stručný popis látky

Tabák obsahuje velmi nebezpečný alkaloid nikotin.

První pomoc (děti)

Po požití dětmi zjistit požité množství, bezprostředně po nehodě zkusit vyvolat zvracení, dát pít a podat 5-8-10 tablet aktivního uhlí, kontaktovat TIS nebo lékaře. Vždy dopravit do zdravotnického zařízení.

První pomoc (dospělí)

Po požití zjistit požité množství, bezprostředně po nehodě zkusit vyvolat zvracení, dát pít a podat 5-10 tablet aktivního uhlí, kontaktovat TIS nebo lékaře. Vždy dopravit do zdravotnického zařízení.

Další informace

Většinou brzy po požití dochází k masivnímu zvracení, což část snědeného množství tabáku odstraní.
Nikotin ovlivňuje stav vědomí, oběhu, dýchání, mohou vzniknout křeče!

zdroj: Rakovcová, Hana (2002): ABECEDA dětských otrav. Praha: Toxikologické informační středisko. Pelclová, Daniela et al. (2009): Nejčastější otravy a jejich terapie. Praha: Galén.
autor: MUDr. Mgr. Lenka Kotačková (podle výše uvedených zdrojů)

Zpět na seznam

Poslední komentáře

Vcera js se

po vysilujici praci na komine ve vysce po usednuti dole na zidli omylem napil syntetickeho redidla...Poradny 2 loky...Lahev js poprve koupil v zelenem plastu, jindy ho mam prelito z plechovky do sklenene, stare. To je taky napad, stacet do podobneho plastu, jako js PETky od Mattoni... Ale udelate to v zivote asi jen jednou. Pak js vypil 1,3l ty spravny Matt, vyvolal zvraceni a jeste asi 1/2 l "G" dojizdak z lahve a taky vyzvratil. Vetsina toho sajrajtu odesla ven. Uz js OK, ty rady shora na "OS redidlo" jsou mimo misu.

LUCAS 28.09.2014 10:14

RE: ja uýyivam toulen perviotin spis toulen

přečti si www.psychickeobtezovani.webnode.cz

Anna 04.07.2014 16:55

RE:

no tak to je ten benzín daleko horší a to z několika důvodů. Kdyby ses napil benzínu, těžko bys to přežil, tam doktor nemůže celkem nic dělat. Kdežto rulík, pokud je doktor včas, je prognóza poměrně příznivá, neboť atropin se dá celkem spolehlivě neutralizovat jeho antagonistou fysostigminem (parasympatomikum z Fysostigma venenosum- Kalabárský bob)

tropan 13.11.2013 21:23

Sdílet: Tisk
Zuby
Dermatologie
Cukrovka
Zuby
Senior
Lupénka
Atopický ekzém