Cigarety

Stručný popis látky

Tabák obsahuje velmi nebezpečný alkaloid nikotin.

První pomoc (děti)

Po požití dětmi zjistit požité množství, bezprostředně po nehodě zkusit vyvolat zvracení, dát pít a podat 5-8-10 tablet aktivního uhlí, kontaktovat TIS nebo lékaře. Vždy dopravit do zdravotnického zařízení.

První pomoc (dospělí)

Po požití zjistit požité množství, bezprostředně po nehodě zkusit vyvolat zvracení, dát pít a podat 5-10 tablet aktivního uhlí, kontaktovat TIS nebo lékaře. Vždy dopravit do zdravotnického zařízení.

Další informace

Většinou brzy po požití dochází k masivnímu zvracení, což část snědeného množství tabáku odstraní.
Nikotin ovlivňuje stav vědomí, oběhu, dýchání, mohou vzniknout křeče!

zdroj: Rakovcová, Hana (2002): ABECEDA dětských otrav. Praha: Toxikologické informační středisko. Pelclová, Daniela et al. (2009): Nejčastější otravy a jejich terapie. Praha: Galén.
autor: MUDr. Mgr. Lenka Kotačková (podle výše uvedených zdrojů)

Zpět na seznam

Poslední komentáře

RE: ja uýyivam toulen perviotin spis toulen

přečti si www.psychickeobtezovani.webnode.cz

Anna 04.07.2014 16:55

RE:

no tak to je ten benzín daleko horší a to z několika důvodů. Kdyby ses napil benzínu, těžko bys to přežil, tam doktor nemůže celkem nic dělat. Kdežto rulík, pokud je doktor včas, je prognóza poměrně příznivá, neboť atropin se dá celkem spolehlivě neutralizovat jeho antagonistou fysostigminem (parasympatomikum z Fysostigma venenosum- Kalabárský bob)

tropan 13.11.2013 21:23

ja uýyivam toulen perviotin spis toulen

Rikaj tomu projekt maM CIP VNOZE MAM RAKOVINU ME POMAHA NAQ STEVUJE ME PRINCDEZNA BRYTANIJE DUCHOVE NESMRTELNOST PLUS SEM CDESTOVAL VCASE SE ASROKU TRIŤ vim co bude co n se strane hlida ME MAFIE MIMOZEMSTANY BYDLIIM POTZA HORSKEM VGARAZI CODELAT PRI NASTEVAXCH

porubsky 27.06.2013 16:09

Sdílet: Tisk
Zuby
Dermatologie
Cukrovka
Zuby
Senior
Lupénka
Atopický ekzém