Peroxid vodíku

Stručný popis látky

Přípravek používaný k lokálnímu ošetření ran, k masáži dásní apod. Přítomen v různém stupni koncentrace jako bělící složka v čistících a pracích přípravcích (aktivní kyslík), používá se k odbarvování vlasů. V koncentraci do 3 % neleptá, pouze dráždí sliznice zažívacího ústrojí. U malých dětí po vypití většího množství látky této koncentrace je však možnost silnějšího podráždění a vzniku povrchního zvředovatění sliznice zažívací trubice. Koncentrace nad 5 % peroxidu vodíku leptají sliznice.

První pomoc (děti)

Po požití nevyvolávat zvracení, nesnažit se nikdy o neutralizaci. Podat nejlépe mléko na zapití. Nepodávat aktivní uhlí. Kontaktovat TIS nebo lékaře, zajistit lékařskou pomoc!

První pomoc (dospělí)

Po požití nevyvolávat zvracení, nesnažit se nikdy o neutralizaci. Podat nejlépe mléko na zapití. Nepodávat aktivní uhlí. Kontaktovat TIS nebo lékaře, zajistit lékařskou pomoc!

zdroj: Rakovcová, Hana (2002): ABECEDA dětských otrav. Praha: Toxikologické informační středisko. Pelclová, Daniela et al. (2009): Nejčastější otravy a jejich terapie. Praha: Galén.
autor: MUDr. Mgr. Lenka Kotačková (podle výše uvedených zdrojů)

Zpět na seznam

Poslední komentáře

Vcera js se

po vysilujici praci na komine ve vysce po usednuti dole na zidli omylem napil syntetickeho redidla...Poradny 2 loky...Lahev js poprve koupil v zelenem plastu, jindy ho mam prelito z plechovky do sklenene, stare. To je taky napad, stacet do podobneho plastu, jako js PETky od Mattoni... Ale udelate to v zivote asi jen jednou. Pak js vypil 1,3l ty spravny Matt, vyvolal zvraceni a jeste asi 1/2 l "G" dojizdak z lahve a taky vyzvratil. Vetsina toho sajrajtu odesla ven. Uz js OK, ty rady shora na "OS redidlo" jsou mimo misu.

LUCAS 28.09.2014 10:14

RE: ja uýyivam toulen perviotin spis toulen

přečti si www.psychickeobtezovani.webnode.cz

Anna 04.07.2014 16:55

RE:

no tak to je ten benzín daleko horší a to z několika důvodů. Kdyby ses napil benzínu, těžko bys to přežil, tam doktor nemůže celkem nic dělat. Kdežto rulík, pokud je doktor včas, je prognóza poměrně příznivá, neboť atropin se dá celkem spolehlivě neutralizovat jeho antagonistou fysostigminem (parasympatomikum z Fysostigma venenosum- Kalabárský bob)

tropan 13.11.2013 21:23

Sdílet: Tisk
Zuby
Dermatologie
Cukrovka
Zuby
Senior
Lupénka
Atopický ekzém